Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e enjte

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e enjte

23:13, 16/06/2021
A+ Aa A-

Përshëndetje nga SHMU!

Për ditën e enjte moti do të nisë i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit e gradualisht në mesditë vranësira në zhvillim. Në mesditë vranësirat do të pasohen nga reshje lokale shiu ne formën e shtrëngatave afatshkurtëra kryesisht përgjatë zonave malore dhe kodrinore të vendit. Era do të fryjë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 2-6m/s,  e hera- herës përgjatë vijës bredgetare dhe në momentin e zhvillimit të vranësirave era fiton shpejtësi deri në 10-12m/sek, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 12°C deri në 27°C

zonat e ulëta 17°C deri në 32°C

zonat bregdetare 15°C deri në 31°C

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco