Çmimi i ujit do të rritet, i ftuar në ‘Kafe Shqeto’ në Syri Tv, Hasan Stafa: Kjo është e papërballueshme

Çmimi i ujit do të rritet, i ftuar në ‘Kafe Shqeto’ në Syri Tv, Hasan Stafa: Kjo është e papërballueshme

10:39, 16/06/2021
A+ Aa A-

Ka disa ditë që në media qarkullon lajmi se do të rritet çmimi i ujit të pijshëm.

Masa e rritjes është shpjeguar nga specialistet se do të jetë se 4-fishi i çmimit aktual.

Në emission Kafe Shqeto në Syri TV është trajtuar kjo problemtikë e cila prek diekt konsumatorin shqiptar duke i rritur koston e jetesës.

Ishte i ftuar për të folur për këtë çeshtje  Hasan Stafa drejtor i ankesave të konsumatorve në Shqipëri.

Ai tha se kjo është një shtesë shpenzimesh për konsumatorin dhe e papërballueshme për një pjesë të madhe të popullsisë.
 
Ja Intervista e plotë:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco