Lajmi i fundit

VIDEO/ Pamjet apokaliptike nga fshati Gjorm, zjarri përpin gjithçka, rrezikohen banesat

Moti të shtunë dhe të diel, 12 -13 qershor 2021

Moti të shtunë dhe të diel, 12 -13 qershor 2021

07:00, 12/06/2021
A+ Aa A-

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme të cilat po ifluencojnë mot të paqëndrueshem në vendin tonë gjatë fundjavës. 

E Shtunë, 12 Qershor 2021

Moti do të jetë me kthjellime në bregdet, dhe vranësira në shim me rreshje shiu dhe stuhi me rrebeshe në mesditë në zonat malore dhe zonën e ulët. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.   

Temperaturat:

Zona malore       11/25°C

Zona e ulët         13/28°C

Zona bregdetare  15/25 °C

Kosova, e Shtunë, dt 12 Qershor 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira me reshje shiu dhe rrebeshe me stuhi. Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten 11°C  në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 25°C.

E Diel, 13 Qershor 2021

Moti do të jetë me alternime kthjellimesh në zonën perëndimore, në relievet malore vranësirat do të pasohen nga rreshje shiu dhe stuhi lokale . Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 8-12 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.   

Temperaturat:

Zona malore       11/25°C

Zona e ulët         13/28°C

Zona bregdetare  15/25 °C/Sipas RTSH

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco