Moti të mërkurë e të enjte, 9-10 qershor 2021

Moti të mërkurë e të enjte, 9-10 qershor 2021

07:00, 09/06/2021
A+ Aa A-

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme të cilat po mbajnë në vendin  tonë mot me rreshje shiu. 

E Mërkurë, 09 Qershor 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare me rreshje shiu dhe stuhi në zonat lindore. Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi deri në 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.   

Temperaturat:

Zona malore       12/27°C

Zona e ulët         15/30°C

Zona bregdetare  16/28 °C

Kosova, e Mërkurë, dt 09 Qershor 2021

Moti do të jetë me vranësira mesatare dhe reshje shiu . Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten 10°C  në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 26°C.

E Enjte, 10 Qershor 2021

Moti do të jetë me kthjellime në zonën bregdetare dhe vranësira në shim me rreshje shiu lokale në jug dhe Jug-lindje në mesditë. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.   

Temperaturat:

Zona malore       13/28°C

Zona e ulët         14/31°C

Zona bregdetare  15/28 °C/RTSH

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco