Asnjë vaksinë dhe asnjë informacion, të moshuarit braktisen në shesh

Asnjë vaksinë dhe asnjë informacion, të moshuarit braktisen në shesh

12:29, 17/05/2021
A+ Aa A-

Radhë të mëdha janë krijuar te sheshi ‘Skënderbej’ në Tiranë, pranë tendave të vaksinimit.

Procesi i vaksinimit nuk ka nisur ende edhe pse me dhjetëra të moshuar ndodhen në shesh.

Deri tani, ata nuk kanë asnjë informacion.

Nga personeli mjekësor thuhet se procesi do të nisë shpejt, por deri tani nuk është vaksinuar askush.

Situata është e rënduar dhe të moshuarit janë braktisur në shesh, duke mos u dhënë asnjë rrugë zgjidhje.

Mësohet se vaksina kineze nuk ka më dhe do të bëhen vetëm AstraZeneca, por edhe kjo vaksinë nuk dihet se kur do të nisë të shpërndahet. Të moshuarit janë shprehur të irritur në lidhje me situatën.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

1984 big bradher17/05/2021 15:47

ASHTU JU PAFSHA! BYTHAZI U TERHEQSHI DHE MOS U VAKSINOFSHI! KU E KENI KM. QE VOTUAT JU PLEQTE E KOHES SE KRIMINELIT HOXHA? SI JU PREMTOI? VETEM AI JU VAKSINON, LULI JU VDES DHE JU INFEKTON!!!!! HANI MUT TANI RRACE KOMUNISTASH!

Gj 17/05/2021 14:01

prisni se po vjen Rama me gomar ka vajt per ti mar vaksinat

Shto koment

Denonco