Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e premte

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e premte

23:10, 06/05/2021
A+ Aa A-

Përshëndetje nga SH.M.U!

Ditët pranverore vijojnë njëra pas tjetrës me plot orë me diell dhe temperatura ideale për të shijuar natyrën.

Në këtë mënyrë për ditën e nesërme vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike. Për pjesën e parë të ditës moti do të jetë kryesisht me diell por nuk do të mungojnë alternimet e vranësirave kalimtare. Pas orëve të mesditës mot i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet e larta malore.

Era do të fryjë e lehtë me drejtim juglindje – jugperëndim me intensitet 1-6m/s e përkohësisht mesatare deri në 10m/s në brigjet detare shoqëruar me valëzim të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 10°C deri në 25°C

zonat e ulëta 11°C deri në 27°C

zonat bregdetare 13°C deri në 25°C

Ju urojmë një ditë të mbarë në vijim!

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco