Cilat janë 14 fluturimet e ditës së sotme nga aeroporti i Rinasit

Cilat janë 14 fluturimet e ditës së sotme nga aeroporti i Rinasit

10:34, 22/04/2021
A+ Aa A-

Tirana International Airport ka njoftuar për 14 fluturimet e konfirmuara për ditën e Enjte, 22 Prill, të cilat janë:

• Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim
• Air Serbia – Tiranë – Serbia dhe kthim
• Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim
• Lufthansa – Tiranë – Frankfurt dhe kthim
• Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim
• Air Albania – Tiranë – Piza dhe kthim
• Fly Dubai Tiranë – Dubai dhe kthim
• Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim
• Albawings – Tiranë –Venecia dhe kthim
• Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim
• Air Albania – Tiranë – Verona dhe kthim
• Wizz Air – Tiranë – Bergamo dhe kthim
• Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim
• TUI – Tiranë – Bruksel dhe kthim

TIA u bën thirrje të gjithë pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjienës ndërsa maskat janë të detyrueshme.

Sipas njoftimit lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët që plotësojnë kushtet e udhëtimit, sipas vendeve pritëse.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco