Sot e nesër, shira që dendësohen dhe temperatura në ulje Dhermi, prill 2021

Sot e nesër, shira që dendësohen dhe temperatura në ulje

06:46, 22/04/2021
A+ Aa A-

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme të cialt do të kushtëzojnë mot me reshje shiu në vendin tonë pasdite.

E enjte, 22 prill 2021

Moti do të jetë me  kthjelliem dhe vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu të pakta në zonën perëndimore pasdite .  Era do të jetë me drejtim  Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje . 

Temperaturat:

Zona malore       3/17°C

Zona e ulët          6/20°C

Zona bregdetare  10/19 °C

Kosova, e enjte, 22 prill 2021

Moti do të jetë me vranësira dhe kthjellime . Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten 4 °C  në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 16 gradë Celcius.

E premte, 23 prill 2021

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi të përqëndruara në zonën ver-perëndimore.  Era do të jetë me drejtim  Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mesditë . 

Temperaturat:

Zona malore       4/14°C

Zona e ulët          8/17°C

Zona bregdetare  10/17 °C/RTSH

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco