Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e mërkurë

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e mërkurë

23:14, 20/04/2021
A+ Aa A-

Përshëndetje nga SH.M.U!

Mot i paqendrueshëm pranveror ka përfshirë vendin. Po kështu edhe ditën e mërkurë parashikohet të qarkullojnë masa ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësirat mesatare. Këto vranësira në mesditë do të pasohen nga reshje të dobëta e të përkohshme shiu, kryesisht në lindje.

Era, do të fryjë nga kuadrati i jugut e lehtë e lokalisht mesatare në bregdet, shoqëruar me dallgëzim në det të forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 1°C deri në 13°C

zonat e ulëta 3°C deri në 18°C

zonat bregdetare 5°C deri në 18°C

Ju urojmë një ditë të mbarë në vijim!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco