Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e enjte

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e enjte

23:14, 14/04/2021
A+ Aa A-

Përshëndetje nga SH.M.U!

Moti i paqendrueshëm i kësaj të mërkure do ti lerë vendin moti me diell dhe alternime vransirash. Në orët e mëngjesit të ditës së enjte përvec rënies së temperaturave, në pjesën veriore parashikohet shi i dobët lokal. Era do të fryjë nga juglindja e veriperëndimi e lehtë e mesatare në bregdet, shoqëruar me dallgëzim në det të forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 0°C deri në 10°C

zonat e ulëta 3°C deri në 18°C

zonat bregdetare 5°C deri në 17°C

Ju urojmë një ditë të mbarë në vijim!

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco