Ikën shiu, bien temperaturat, ja moti për të enjten

Ikën shiu, bien temperaturat, ja moti për të enjten

15:43, 14/04/2021
A+ Aa A-

Moti i paqëndrueshëm i kësaj të mërkure do ti lerë vendin moti me diell dhe alternime vranësirash.

Në orët e mëngjesit të ditës së enjte përveç rënies së temperaturave, në pjesën veriore parashikohet shi i dobët lokal.

Era do të fryjë nga juglindja e veriperëndimi e lehtë e mesatare në bregdet, shoqëruar me dallgëzim në det të forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 0°C deri në 10°C

zonat e ulëta 3°C deri në 18°C

zonat bregdetare 5°C deri në 17°C

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco