Vazhdojnë reshjet e shiut, ngrihen temperaturat Zall Dajt, Tiranë, prill 2021

Vazhdojnë reshjet e shiut, ngrihen temperaturat

07:00, 14/04/2021
A+ Aa A-

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik me qëndër në Europën Lindore e cila  do të kushtëzojë mot të qëndrueshëm në vendin tonë.

E Mërkurë, 17 Shkurt 2021

Moti do të moti do të vijojë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura dhe reshje të pakta shiu dhe bore në zonën veriperëndimore. Era do të jetë me drejtim Jug-Lindje me shpejtësi deri në 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të vijojnë me rritje graduale.

Temperaturat:

Zona malore -11/6

Zona e ulët -5/11

Zona bregdetare 0/12 gradë Celcius.

Kosova, e Mërkurë, dt 17 Shkurt 2021

Moti do të jetë me vranësira dhe reshje të pakta bore . Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten -9 gradë në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 5 gradë Celcius.

E Enjte, 18 Shkurt 2021

Moti do të moti do të vijojë me kthjellime dhe mjegull në bregdet dhe përgjatë luginave. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3-4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të vijojnë me rritje.

Temperaturat:

Zona malore -4/7

Zona e ulët 2/13

Zona bregdetare 6/14 gradë Celcius.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco