Moti sot dhe nesër, 9 - 10 prill 2021 Voskopoje, prill 2021

Moti sot dhe nesër, 9 - 10 prill 2021

06:59, 09/04/2021
A+ Aa A-

E premte, 9 prill 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në Juglindje. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 8 -10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes. 

Temperaturat:

Zona malore -3/12

Zona e ulët 3/16

Zona bregdetare 6/17 gradë Celcius.

Kosova, e premte, 10 prill 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta. Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten -6 gradë në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 10 gradë Celcius.

E shtunë, 10 prill 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rrijte. 

Temperaturat:

Zona malore 1/14

Zona e ulët 4/19

Zona bregdetare 8/19 gradë Celcius./RTSH

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco