Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e premte

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e premte

23:08, 08/04/2021
A+ Aa A-

Përshëndetje nga SH.M.U!

Ditën e premte në vend do të vijnë në qarkullim masa ajrore të qendrueshme. Moti përgjithësisht do të jetë i kthjellët me vranësira kalimtare përgjatë maleve. Në zonat luginore parashikohet mjegull e përkohëshme, ndërsa në zonat malore prani e ngricave në rrugë për shkak të temperaturave negative. Era do të fryjë veriperëndim-juglindje e lehtë e mesatare në bregdet duke u pasuar nga 2 dhe 3 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore -3°C deri në 8°C

zonat e ulëta 3°C deri në 17°C

zonat bregdetare 4°C deri në 17°C

Ju urojmë një ditë të mbarë në vijim!

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco