Shi dhe borë?! Moti sot e nesër, 7 - 8 prill 2021 Liqeni i Pogradecit, prill 2021

Shi dhe borë?! Moti sot e nesër, 7 - 8 prill 2021

06:54, 07/04/2021
A+ Aa A-

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qëndra me presion të ulët atmosferik e ciila po kushtëzon mot me reshje shiu dhe bore  në vendin tonë.

E mërkurë, 7 prill 2021

Moti do të jetë me vranësira të dendura të pasuara nga rreshje në zonën perëndimore me aktivitet kryesor në orët e para të mëngjesit, në zonat malore do të ketë reshje bore . Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 15 -20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie. 

Temperaturat:

Zona malore 4/11

Zona e ulët 7/14

Zona bregdetare 10/15 gradë Celcius.

Kosova, e mërkurë, 7 prill 2021

Moti do të jetë me vranësira dhe reshje bore. Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten -3 gradë në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 8 gradë Celcius.

E enjte, 8 prill 2021

Moti do të jetë me kthjllime dhe vranësira mesatare të pasuara nga rreshje të izoluara shiu në zonën perëndimore  dhe reshje bore në Juglindje. Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi deri në 15 -20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie. 

Temperaturat:

Zona malore -1/8

Zona e ulët 4/14

Zona bregdetare 6/14 gradë Celcius./rtsh

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco