E mban traktorin e babait në dhomën e ndenjes, shqiptari: E kemi kujtim! Me të kam rritur 7 fëmijë

E mban traktorin e babait në dhomën e ndenjes, shqiptari: E kemi kujtim! Me të kam rritur 7 fëmijë

18:04, 26/02/2021
A+ Aa A-

Haki Abdylit nga fshati Dobërçan, i kthehen shumë kujtime kur flet për të kaluarën e tij.

Ai thotë se babai i tij i ka rritur duke punuar me këtë traktor dhe për atë ka vendosur që ta mbajë në dhomën e ndejës, si kujtim për babën e vdekur tashmë.

Ai në një intervistë për ATV thotë se shtatë fëmijë sa janë tani, babi i tyre i ka rritur duke punuar me këtë traktor.

Hakiu thotë se traktori është blerë para 45 viteve, dhe ende është në gjendje të rregullt, por tani më nuk shfrytëzohet për punë, por si një objekt kujtimi për familjen e tyre./ Panorama/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Vendi yne 26/02/2021 19:53

Bravo te qofte mor djale.Respekt

Shto koment

Denonco