Vuan nga sëmundja e rëndë, shkrimtarja e njohur shqiptare thirrje për vaksinim kundër Covid

Vuan nga sëmundja e rëndë, shkrimtarja e njohur shqiptare thirrje për vaksinim kundër Covid

16:37, 26/02/2021
A+ Aa A-

Pas lajmit të publikuar mëngjesin e sotëm rreth sëmundjes së rëndë, shkrimtarja e njohur shqiptare, Mira Meksi ka bërë thirrje ndaj institucioneve shëndetësore që të vaksinohet kundër Covid.

Aktualisht, ajo ndihet e rrezikuar edhe nga pandemia e Covid-19, prandaj, në këto kohë të vështira një thirrje shkon për institucionet shëndetësore që të vaksinohet shkrimtarja.

Kujtojmë që prej disa javësh në vendin tonë ka nisur vaksinimi kundër koronavirusit, konkretisht tek bluzat e bardha dhe tek të moshuarit +65./ abcnews/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco