Moti të premten dhe të shtunën, 26 - 27 shkurt 2021 Kopshti botanik, Tiranë, shkurt 2021

Moti të premten dhe të shtunën, 26 - 27 shkurt 2021

06:12, 26/02/2021
A+ Aa A-

Kontinenti europian vijon të jetë në ndikmin e presionit të lartë atmosferik i cili po mban mot të qëndrueshëm dhe temperatura të larta në vendin tonë . 

E premte, 26 shkurt 2021

Moti do të moti do të me mjegull në mëngjes në zonën bregdetare. Gjatë  ditës do të  jetë me kthjellime.  Era do të jetë e lehtë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 6 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë të larta.

Temperaturat:

Zona malore 3/18

Zona e ulët 5/24

Zona bregdetare 7/23 gradë Celcius.

Kosova, e premte, dt 26 shkurt 2021

Moti do të jetë me  mjegull në mëngjes, gjatë ditës do të jetë me diell dhe vranësira të pakta . Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten 0 gradë në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 16 gradë Celcius.

E shtunë, 27 shkurt 2021

Moti do të moti do të mbetet pa ndryshime, pra do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në mesditë.  Era do të jetë e lehtë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie të lehta.

Temperaturat:

Zona malore 3/17

Zona e ulët 6/21

Zona bregdetare 7/20 gradë Celcius.

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco