Tirana në terr/ Defekt i rëndë, ja zonat pa energji

Tirana në terr/ Defekt i rëndë, ja zonat pa energji

20:42, 20/01/2021
A+ Aa A-

Një defekt i rëndë në një nga fiderat ushqyes në stacionin e Selitës, ka sjellë si pasojë mungesën e energjisë në disa zona në qendër të Tiranës. Sipas OSSHE, zonat pa energji janë ato në ‘Komunën e Parisit’, Kompleksi ‘Dinamo’, ‘Garda’ etj.  

Mirmbrëma

Për shkak të një defekti në fiderin 330/NST Selitë kanë mbetur pa energji disa zona si "Komuna e Parisit", zona e Kompleksit " Dinamo" dhe Gardës, rruga e Kosovarëve. Grupet e avarisë janë në terren dhe po punojnë për riparimin e defektit. Deri ne eliminimin e avarise po veprohet për furnizimin e këtyre zonave përmes NST Qendër

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco