IGJEUM: Pritet një rënie e fortë e temperaturave të dielën

IGJEUM: Pritet një rënie e fortë e temperaturave të dielën

12:14, 16/01/2021
A+ Aa A-

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon ulje të temperaturave.

Sipas IGJEUM pasditen e sotme dhe gjatë ditës së nesërme pritet të ketë reshje lokale të dobëta në disa zona të lokalizuara.

Ndërsa në zonat malore në juglindje të vendit, mbi 500 metra mbi nivelin e detit priten reshje në formë dëborë.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet që në bregdet të arrijnë -1 / 5 °C, në vendet e ulëta -4 / 2 °C dhe në vendet malore -15 / -3 °C.

Image

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco