Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e shtunë

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e shtunë

23:14, 15/01/2021
A+ Aa A-

Vendi ynë është nën ndikimin e masave ajrore të ftohta, të cilat do të mbeten prezente edhe në ditët në vijim duke sjellë temperatura të ulëta dhe reshje bore?

Dita e shtunë do të ketë mot me alternime kthjelliemsh dhe vranësira të cilat në zonat malore do të pasohen nga reshje bore. Ne juglindje reshjet e borë parashikohen të kenë intensitet deri mesatar.

Dita e diel do të ketë mot kryesisht të kthejllët e vranësira kalimtare. Reshjet e borës do të jenë me intensitet të ulët të karakterit lokal vetëm në zonat malore në veri të vendit.

Dita e hënë do të ketë mot të kthjellët por shumë të ftohtë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco