Akull dhe dëborë/ Ja si do të jetë moti në orët e ardhshme

Akull dhe dëborë/ Ja si do të jetë moti në orët e ardhshme

15:26, 14/01/2021
A+ Aa A-

Moti ditën e premte nis i vranët dhe prej mëngjesit e prej mëngjesit drejt kthjellimit në zonat bregdetare dhe të ulëta.

Në mbrëmje sërish mot i vranët, bën të ditur Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

Në zonat malore moti mbetet me vranësira. Reshjet e shiut dhe të dëborës do të jenë të pranishme deri në orët e para të mëngjesit e më tej ndërpriten në të gjithë vendin për tu rikthyer në mbrëmje në jug, juglindje e lindje në lartësitë mbi 300m.

Era do të fryjë nga verilindja e lehtë e mesatare në bregdet, duke u pasuar nga valëzim i forcës 3 deri 4 ballë kryesisht në Jon. Të pranishme ngricat e forta në akse rrugore. 

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore -6°C deri në 1°C

zonat e ulta -1°C deri në 8°C

zonat bregdetare 1°C deri në 10°C

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco