Dhuna ndaj grave/ Lidhja demokratike e gruas Vlorës organizon aktivitet: Dashuria nuk lë shenja

Dhuna ndaj grave/ Lidhja demokratike e gruas Vlorës organizon aktivitet: Dashuria nuk lë shenja

14:45, 30/11/2020
A+ Aa A-

  Lidhja demokratike e gruas Vlorë me kryetare znj.Alta Azizi Haluci ka organizuar një aktivitet në një konferencë në sallën e Hotel Rexhina City Vlorë me rastin e ditës ndërkombëtare të dhunës kundër grave.

E pranishme në këtë aktivitet ishte edhe Albana Vokshi.

“NĂ«se nuk mund te dhurosh dashuri,tĂ« paktĂ«n mos dhuro dhunĂ«, NĂ«nĂ« Tereza”, shkruhet nĂ« njĂ« prej kartave nĂ« sallĂ«.

TĂ« pranishme ishin dhe zonjat e nderuara te organizates joqeveritare znj.Dajana Berisha drejtuese ekzekutive e Forumit per Inciative qytetare FIQ,znj.Laureta Roshi platforma KombĂ«tare per gratĂ«,dhe znj.Zhaneta Veizaj perfaqesuese e komunitetit egjyptian VlorĂ«. Zonjat demokrate me vullnetin e mirĂ«,dhe me dashurine per familjen,dhe traditĂ«n me tĂ« mirĂ« shqiptare “Ku gruaja Ă«shtĂ« e shenjtĂ«,Ă«shtĂ« burimi i jetĂ«s”, “Dashuria nuk vĂ« dorĂ« mbi ty,por tĂ« merr pĂ«r dore”, shkruhet nĂ« tĂ« tjera letra.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco