Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e diel

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e diel

23:04, 28/11/2020
A+ Aa A-

Përshëndetje nga SH.M.U!

Ditën e diel në vend do të mbizotërojë moti i vranët me intervale të shkurtëra me diell. Prej orëve të mesditës, do të nisin reshjet e shiut me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të vendit. Në jug, do të fitojnë intensitet deri mesatar. Në zonat malore dëborë e dobët mbi 1500m, ndërsa në orët e mbrëmjes reshjet e dëborës do të përfshijnë lartësitë mbi 900m në verilindje. E pranishme do të bëhet mjegulla e mjegullina në lugina. Era do të fryjë nga kuadrati i jugut mesatare dhe hera herës e vrullshme, duke u pasuar nga valëzim i forcës 5 dhe 6 ballë në brigjet e Jonit.

Temperaturat do të pësojnë luhatjet si më poshtë.

Ju urojmë fundjavë të bukur!

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco