E mërkura nis me mjegull dhe vranësira kalimtare Vjeshtë në Alpet e Shqipërisë, nëntor 2020

E mërkura nis me mjegull dhe vranësira kalimtare

06:47, 25/11/2020
A+ Aa A-

Dita e mërkurë parashikohet të ketë mot kryesisht të kthjellët e vranësira kalimtare, njofton SHMU.

Në orët e mëngjesit prezencë të mjegullës së dendur përgjatë luginave. Era nga veriperëndimi-verilindja 1-7m/sek, e cila përgjatë vijës bregdetare hera-herës fiton shpejtësi deri në 10m/sek.

Temperaturat parashikohen në:
zonat malore -2°C deri në 11°C
zoant e ulëta 3°C deri në 18°C
zonat bregdetare 4°C deri në 18°C
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco