FOTO/ Parashikimi i motit, ja si do të jetë koha gjatë javës që vjen

FOTO/ Parashikimi i motit, ja si do të jetë koha gjatë javës që vjen

16:16, 22/11/2020
A+ Aa A-

Me diell dhe temperatura të ulëta.

Kështu do të jetë moti në javën që vjen.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka bërë parashikimin e motit për 5 ditët e ardhshme.

Parashikimi i motit nga SHMU:

Kjo javë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme.

Moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët, e vranësira deri mesatare këto më të përqendruara ditën e martë.

Era parashikohet të jetë nga kuadrati i Veriut me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore, kryesisht në veri të vendit fiton shpejtësi deri në 10m/sek.

Në orët e mëngjesit prezencë të mjegullës së dendur përgjatë luginave.

Mëngjeset dhe mbrëmjet do të jenë të ftohta, ndërsa orët me diell do të bëjnë që në mesditë temperaturat të pësojnë rritje.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco