Parashikimi/ Ja si do të jetë moti për ditën e shtunë

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti për ditën e shtunë

23:17, 30/10/2020
A+ Aa A-

Përshëndetje nga SH.M.U. Më poshtë po ju njohim me parashikimin e motit për ditën në vijim!

Për ditën e Shtunë parashikohet përmirësim i mëtejshëm i kushteve atmosferike.

Moti do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në zonën e verilindjes.

Era do të fryjë me drejtim kryesor veriperëndim dhe shpejtësi 1-8m/s dhe lokalisht përgjatë vijës bregdetare deri në 12-15m/s.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco