FOTO/ Ja si do të jetë moti në orët në vazhdim

FOTO/ Ja si do të jetë moti në orët në vazhdim

14:28, 29/10/2020

Për ditën e Premte moti në orët e para të mëngjesit do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët e lokalisht në relievet e larta malore në formë shtrëngatash afatshkurtër, bën të ditur Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

Megjithatë kjo paqëndrueshmëri nuk zgjat shumë dhe pjesa tjetër e ditës parashikohet të ketë mot të kthjellët por edhe alternime vranësirash kalimtare.

Era do të fryjë me drejtim kryesor veriperëndim dhe shpejtësi 1-10m/s dhe lokalisht përgjatë vijës bregdetare deri në 15-17m/s.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco