Parashikimi/ Ja si do të jetë moti për ditën e diel

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti për ditën e diel

23:11, 24/10/2020
A+ Aa A-

E shtuna ishte dita e fundit e 'thate'.

Në mesnatën e ditës së Diel nisin reshjet e shiut të cilat do të jenë të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar në formën e shtrëngatave shoqëruar me shkarkesa elektirke në pjesën më të madhe të vendit, ben te ditur Sherbimi Meteorologjik Ushtarak.

Reshjet do të vijojnë deri në orët e pasdites dhe më pas parashikohet gradualisht përmirësimi i kushteve atmosferike ku reshjet do të humbasin intensitet dhe do të mbeten lokale e të dobta në formë pikash.

Era do të fryjë e lehtë me shpejtësi 1-10m/s nga kuadrati i jugut dhe valëzim në dete deri 0-1 ballë.

Temperaturat gjatë ditës së nesërme do të vijojnë në vlerat e ditëve të fundit ndërsa për ditën e Diel pritet rënie e tyre për shkak të reshjeve të shiut.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco