Moti sot dhe nesër, 22 - 23 tetor 2020

Moti sot dhe nesër, 22 - 23 tetor 2020

07:00, 22/10/2020
A+ Aa A-

Temperatura minimale sot u regjistrua në qytetin e Peshkopisë me vlerën 3°C, ndërsa për kryeqytetin termometri shenoi vlerën e 10°C, njoftoi SHMU.

Dita sot do të jetë me mot të kthjellët e vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore.

Edhe dita e premte do të ketë mot kryesisht të kthjellët e vranësira të pakta kalimtare. Era do të jetë nga veriperëndimi em shpejtësi 1-7m/s.

Temperaturat parashikohen në:
zonat malore 7°C deri në 17°C
zonat e ulëta 12°C deri në 23°C
zonat bregdetare 13°C deri në 22°C

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco