Policia i këkon të firmosë gjobën për maskën, e fortë përgjigja e qytetarit

Policia i këkon të firmosë gjobën për maskën, e fortë përgjigja e qytetarit

07:16, 19/10/2020
A+ Aa A-

Nga dita e enjte, 15 tetor vendosja e maskës u bë e detyrueshme me ligj në ambiente të hapura dhe të mbyllura.

Sipas rregullores së re të gjithë personat që do të konstatohen fillimisht pa maskë në ambiente të hapura do të gjobiten me 3 mijë lekë të rinj.

Dhe së fundmi në rrjet po qarkullon një fletë gjobe që i është vënë një qytetari në Berat.

Ajo që bie në sy është se qytetari tek fleta e gjobës ka shkruar tek pjesa e sqarimit: Poshtë Komunizmi.

Nuk kanë qenë të paktën qytetarët që kanë reaguar jo mirë ndaj këtij akti normativ që e bën mbajtjen e maskave të detyrueshme kudo, pasi dilni nga shtëpia.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Ura.guri@outlook.com 28/10/2020 16:08

Me t'ardh keq per at popull dhe at ven, por fajin e kan vet, qe s'jan t'zot me e ç'u zanin e me i kunershtu marrinat e qeveris leshit, qe nxjerrin rregulla idiotike pa far arsyetimi vetem e vetem me shantazhu e poshtnu at popull mjeran pa far nervi kunershtus. Se ka pas keq At Zef Pllumi-"Ky popull, edhe me i shti opangen n'goj, s' bertet".

Shto koment

Denonco