Parashikimi i motit për sot, e shtunë 17 tetor 2020

Parashikimi i motit për sot, e shtunë 17 tetor 2020

07:08, 17/10/2020

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu të paktanë zonën veriperënidmore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale 8-10 m/sek në bregdet.Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  7/17°C

Zonat e ulëta  11/21°C

Zonat bregdetare 14/22°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco