Parashikimi/ Ja si do të jetë moti për ditën e premte

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti për ditën e premte

23:10, 01/10/2020

Ditën e premte moti parashikohet me kthjellime dhe zhvillime vranësirash mesatare deri të dendura në jug dhe veriperëndim të vendit.

Prej orëve të paradites e gjatë ditës reshje shiu të herëpashershëm në këto zona, ben te ditur Sherbimi Meteorologjik Ushtarak.

Shtrëngata të shkurtra në jug. Era do të fryjë  nga kuadrati i jugut e vrullshme në bregdet prej orëve të mesditës.

Valëzimi në dete i forcës 4 dhe 5 ballë me lartësi vale 1.5 deri 2.0 metër. 

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 9°C deri në 23°C

zonat e ulëta 12°C deri në 28°C

zonat bregdetare 14°C deri në 29°C

Ju urojmë të kaloni një pasdite të mbarë!

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco