Parashikimi/ Ja si do të jetë moti për ditën e enjte

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti për ditën e enjte

23:26, 30/09/2020

Dita e enjte parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira.

Përgjatë relieveve malore në Veri dhe në qendër të vendit reshje shiu të izoluara me intensitet të ulët, ben te ditur Sherbimi Meteorologjik Ushtarak.

Era do të fryjë nga kuadrati i Jugut me shpejtësi mesatare 2-6m/sek, e cila hera-herës do të fitojë intensitet deri në 10m/sek.

Temperaturat parashikohen:

zonat malore           7°C deri në 22°C

zonat e ulëta           8°C deri në 25°C

zonat bregdetare    11°C deri në 25°C

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco