Shkollat po kthehen në vatra të rrezikshme infeksioni, çifti i mësuesve rezulton me Covid

Shkollat po kthehen në vatra të rrezikshme infeksioni, çifti i mësuesve rezulton me Covid

17:19, 28/09/2020

Katër raste të reja me Covid janë konfirmuar së fundmi në qytetin e Korçës, Bilishtit dhe Ersekës.

Bëhet fjalë për një çift bashkëshortësh punonjës në dy shkolla 9-vjeçare në qytetin e Korçës.

Ndërkohë që kanë rezultuar pozitive dhe 2 mësuese në një shkollë 9-vjecare në Ersekë dhe në Bilisht.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Anastasia28/09/2020 20:07

Te shkretet mesues punojne si skllever me nje sindikate qesharake qe nuk i mbron aspak. Tani edhe Covidi mungonte. Me drejtoresha militante e te paafta, arrogante, me reforma shkaterrimtare qe po e katandisin arsimin keq e me keq. Mesuesve te shkrete mezi iu del rroga per buke e jo per ilacet e shtrenjta te Covidit. Zoti i ruajtte mesuesit ...

Shto koment

Denonco