Shira të rrëmbyer dhe stuhi përgjatë bregdetit

Shira të rrëmbyer dhe stuhi përgjatë bregdetit

06:59, 28/09/2020

Fillimi i javës 28 Shtator 2020 vendi ynë do të ndikohet nga kalimi i frontit të fothtë,  moti do të jetë me reshje shiu intensive dhe stuhi përgjatë bregdetit në orët e para të mëngjesit kthjellime dhe vranësira me reshje të pakta përgjatë zonës perëndimore. Era do të jetë me drejtm Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale deri në 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5-6 me lartësi vale 1,0-2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  11/19°C

Zonat e ulëta  13/23°C

Zonat bregdetare 18/23°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco