FOTO/ Anulojini planet e fundjavës, ja si do të jetë moti

FOTO/ Anulojini planet e fundjavës, ja si do të jetë moti

17:17, 25/09/2020

Kthjellime dhe vranësira mbizotërojnë deri në mbrëmje.

Një sistem i dendur vranësirash sjell rrebeshe shiu intensive në veriperëndim dhe orët e para të së shtunës shtrijnë reshjet mesatare dhe intensive në të gjithë vendin duke sjellë rrezik për përmbytjet lokale.

Parashikohet permirësim i motit vetëm pas mesditës së ditës së shtunë. Por reshjet mbeten prezente edhe ditën e diel.

Ndërsa e hëna sërish sjellë shtrëngata shiu.

Vendet e Rajonit paraqiten në të njëjtat kushte atmosferike, ku më problematike paraqitet dita e shtunë dhe e hëna.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco