Nisin vranësirat, të pasuara nga reshjet Tropoje, shtator 2020

Nisin vranësirat, të pasuara nga reshjet

07:12, 22/09/2020

22 shtator 2020: Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje në Juglindje pjesërisht zonën qëndrore. Era do të jetë me drejtm Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale deri në 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie. 

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  13/26°C

Zonat e ulëta  17/31°C

Zonat bregdetare 18/29°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco