Parashikimi/ Ja si do të jetë moti për ditën e martë

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti për ditën e martë

23:11, 21/09/2020

Përshëndetje nga SH.M.U dhe më poshtë po ju njohim me parashikimin e motit për ditën e martë!

Gradualisht muajit Shtator po i vjen fundi dhe pas një periudhe të gjatë me mot të nxehtë dhe të kthjellët, tashmë erdhi koha që ditët me diell të zëvendësohen nga ditët me mot kryesisht të vranët dhe reshje shiu. Por le ti marrim ditët një e nga një.

Nga dita e Martë deri ditën e Premte pritet të dominoi moti me vranësira mesatare dhe të dendura por nuk do të mungojnë edhe intervalet me kthjellime. Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar në formën e shtrëngatave shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Image

 

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco