Parashikimi/ Ja si do të jetë moti për ditën e shtunë

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti për ditën e shtunë

23:12, 18/09/2020

Përshëndetje nga SH.M.U.!

Dita e shtunë prashikohet të ketë mot kryesisht të vranët e intervale kthjellimesh. Reshje shiu me intensitet të ulët në zonën Jugore-Juglindore të vendit deri në orët e mesditës.

Era parashikohet nga kuadrati i Veriut me shpejtësi 2-12m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 20m/sek.

Image

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco