Detyra virale e shtëpisë/ Nxënësja shkruan se pushimet verore i kaloi në shtëpi, mësuesja e këshillon të mos shkruajë jashtë vijave të fletores

Detyra virale e shtëpisë/ Nxënësja shkruan se pushimet verore i kaloi në shtëpi, mësuesja e këshillon të mos shkruajë jashtë vijave të fletores

20:42, 16/09/2020

Është detyra e shtëpisë së një nxënëseje që po bëhet virale në rrjetet sociale.

Një e vërtetë e hidhur që po përjetojnë shumë fëmijë, që në kushtet e varfërisë janë të privuar nga pushimet verore dhe lojrat e tyre.

Ku i kalove pushimet verore?

Unë pushimet verore i kalova në shtëpi

Cilat ishin lojërat më të bukura për ty?

Unë nuk kisha asnjë lojë

Ndërkohë që mësuesja më shumë se thelbi I përgjigjeve interesohet që nxenësja të mos dalë nga vijat e fletores kur shkruan.  

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Messi 17/09/2020 18:18

Ajo, nuk eshte mesuese, por shkerdhate, me kuptimin e plote te epitetit!

Shto koment

Denonco