Infektohen dy mësues, karantinohen 4 të tjerë

Infektohen dy mësues, karantinohen 4 të tjerë

16:36, 14/09/2020

Dy mësues mësohet se kanë rezultuar me Covid në qytetin e Korçës.

Ngjarja ka ndodhur 3 ditë më parë dhë mësuesit nuk janë paraqitur në ditën e parë të shkollës.

Sikundër mësohet mësuesit janë një 40 vjeçare dhe një 60 vjeçare

Ndërkohë 4 mësues të tjerë, që janë kontakte të tyre, janë karantinuar dhe presin përgjigjen e tamponëve.

Dy mësuesit japin mësohet njëri në shkollë të mesme dhe tjetri në 9-vjeçare.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco