E enjte, rritje graduale e temperaturave Ura e Kamares mbi lumin Shkumbin, Mirakë, shtator 2020

E enjte, rritje graduale e temperaturave

07:07, 03/09/2020
A+ Aa A-

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të qëndrueshme të cilat do të ifnluencojnë mot të stabilizuar në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

3 shtator 2020: Moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale deri në 8 m/sek në bregdet. 

Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rritje graduale.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  13/29°C

Zonat e ulëta  15/33°C

Zonat bregdetare 19/30°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco