E martë, kohë e paqëndrueshme me shira dhe rrufe Kalaja e Himares, gusht 2020

E martë, kohë e paqëndrueshme me shira dhe rrufe

07:06, 19/08/2020

9 gusht 2020: Moti do të mbetet i paqëndrueshëm pra do të jetë me vranësira rreshje shiu dhe stuhi me shkarkesa elektrike.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale deri në 8 m/sek në bregdet. 

Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3-0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  17/28°C

Zonat e ulëta  18/31°C

Zonat bregdetare 21/30°C/RTSH

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco