E shtunë, në zonat malore priten shira dhe stuhi

E shtunë, në zonat malore priten shira dhe stuhi

07:05, 15/08/2020

15 gusht 2020: moti do të jetë me kthjellime përgjatë bregdetit dhe zhvillime të vranësirave në zonat malore të pasuara nga rreshje shiu dhe stuhi. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale deri në 7m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3-0,5 metër në det të hapur. 

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  17/33°C

Zonat e ulëta  19/36°C

Zonat bregdetare 21/34°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco