SHMU tregon motin për këtë të shtunë e të diel gushti

SHMU tregon motin për këtë të shtunë e të diel gushti

14:10, 14/08/2020

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka njoftuar se ditën e shtunë dhe të diel parashikohet mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira.

Reshje shiu me intensitet të ulët të karakterit lokal në mesditë në zonën veriore dhe pjesërisht në atë qëndrore.

Era do të jetë nga veriperëndimi-jugperëndimi me shpejtësi 1-10m/s e shoqëruar me një valëzim të forcës 1-2 ballë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco