Dasmat dhe mortet bëjnë kërdinë, ja çfarë ndodh në Fier dhe Patos

Dasmat dhe mortet bëjnë kërdinë, ja çfarë ndodh në Fier dhe Patos

17:10, 09/08/2020

Fier, Patosi dhe Roskoveci vazhdojnë të mbeten vatrat më të nxehta me Covid-19 në Shqipëri.

Në Patos, 8 raste të reja infektimi janë konfirmuar nga një dasmë e organizuar në Zharrëz.

Në Fier, 4 raste infektimi janë gjetut nga një vatër në një ceremoni mortore.

Ndërsa në Roskovec, një rast infektimi i përket një kontakti në një ceremoni martesore.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco