Morën pjesë në ceremoni mortore, 7 raste të reja në Fier

Morën pjesë në ceremoni mortore, 7 raste të reja në Fier

17:59, 08/08/2020

Qyteti i Fierit vazhdon të mbetet një nga qytetet me vatra të reja dhe shtim të rasteve me Covid19.

Vetëm sot janë konfirmuar 7 raste në Fier dhe 1 rast në Patos me Covid19.

Historia e infektimit është pjesemarrja në një ceremoni mortore në Cakran.

Dy ditë më parë u konfirmuan 4 raste në Fier, pjesëtar të një familje  nga Cakrani, por që jetojnë në lagjen 29 nëntori.

Për çdo kontakt vazhdon hetimi epidemiologjik.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco