Rradhë e gjatë në Kakavijë/ Vonesa prej kufizimit të orarit dhe kryerjes së tamponëve nga pala greke

Rradhë e gjatë në Kakavijë/ Vonesa prej kufizimit të orarit dhe kryerjes së tamponëve nga pala greke

17:16, 08/08/2020

Me hapjen e kufijve është krijuar një fluks i madh qytetarësh që udhëtojnë drejt Greqisë në Kakavijë.

Radha e gjatë me automjete ka ardhur për shkak të fluksit nga të dyja palët, si dhe vonesat në kryerjen e testeve nga pala greke, raporton Balkanweb.

Ndërkohë kujtojmë se prej dy ditësh, pala greke ka kufizuar kalimet në Kakavijë vetëm gjatë ditës, pasi nga ora 22:00 deri në deri në orën 06:00, pikat e Kalimit të Kufirit Kakavije dhe Kapshticë nga pala greke do të jenë të mbyllura për udhëtarët dhe automjetet si në hyrje edhe në dalje të Greqisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco