Parashikimi/ Si do të jetë moti për ditën e shtunë

Parashikimi/ Si do të jetë moti për ditën e shtunë

23:17, 07/08/2020

Përshëndetje nga SH.M.U dhe më poshtë po ju njohim me parashikimin e motit sa i përket kësaj fundjave!

Sa i përket ditës së Shtunë vendi pritet të ndikohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike. Edhe pse dita nis me kthjellime e vranësira kalimtare me kalimin e orëve ato bëhen të dendura në pjesën më të madhe të territorit. Reshjet e shiut bëhen prezente fillimisht në zonën e juglindjes dhe prej orëve të mesditës shtrihen në pjesën më të madhe të vendit (përjashtuar zona e veriperëndimit). Reshjet do të jenë të herëpashershme në formën e shtrëngatave, ndërsa në relievet kodrinore’malore edhe në formën e stuhive apo rrebesheve afatshkurtër.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco